CZYSZCZENIE CCD W KATOWICACH

Czyszczenie matrycy CCD w Katowicach, czyszczenie filtra matrycy obrazu w aparacie fotograficznym w Katowicach. 
Widzisz szare plamki na zdjęciach lub filmach? Nasz serwis oferuje czyszczenie filtra czujnika obrazu CMOS i CCD w cyfrowych lustrzankach, kamerach video i itp. Przy naprawie głównej polegającej na demontażu płyty głównej, migawki lub układu lustra - czyszczenie filtra zawsze u nas bezpłatnie. 

Działamy już od 2005 roku, specjalizujemy się w naprawie sprzętu foto i video, posiadamy w tym temacie duże doświadczenie. Zapewniamy fachową obsługę serwisową. Jeśli zależy ci na wyjątkowo starannie wykonanej usłudze - zapraszamy. 

 

Ceny są u nas zróżnicowane, na pewno nie jesteśmy najtańszym serwisiem, ale za to rekompensujemy to wysoką jakością usług, co ma znowu przełożenie na niezawodność sprzętu.  W tej branży nie ma kompromisów, tanio, "tani serwis" oznacza jakościowo gorzej.

Jaki jest koszt czyszczenia CCD? 

​​Od 90 do 250 zł. Koszt czyszczenia czujnika obrazu wyceniany jest indywidualnie w serwisie, zależny jest od wielkości matrycy, stopnia zabrudzenia, rodzaju zabrudzenia, sposobu czyszczenia - jest kilka metod i każda z nich jest stosowana w zależności od tego jakiego rodzaju jest zabrudzenie filtra. Np. zabrudzenia pochodzące od mechanizmów wewnętrznych mogą być najtrudniejsze do usunięcia i wymagać będę wyższego kosztu. Cena zależy w niektórych przypadkach też od tego czy trzeba będzie sprzęt demontować aby dotrzeć do matrycy obrazu.

Jaki jest czas wykonania usługi czyszczenia CCD? 

Zawsze najkrótszy z możliwych. Czasem to jest tego samego dnia, czasem na następny dzień a czasem kilka dni roboczych. Wpływ na to mają czynniki niezależne od serwisu np. sprzęt dostarczony z nienaładowanym zasilaniem lub bez zasilania, czas oczekiwania definiuje też kolejka klientów.
Aparaty cyfrowe typu "kompakt" lub tzw "hybryda" - taki sprzęt wymaga czasochłonnego demontażu, z tego względu termin dłuższy niż kilka dni.

W szczególnych przypadkach np. konieczności sprowadzenia od zagranicznego producenta specjalistycznego preparatu czyszczącego, termin wydłuży się o czas dostawy. O terminach decyduje również kolejka wcześniej przyjętych zleceń. 

Ostrzeżenie! Uważaj na samodzielne czyszczenie matrycy obrazu.

Tak kończy się samodzielne czyszczenie, zestawem zakupionym np. na Allegro:

samodzielne-przez-klienta-czyszczenie-fi

Znamy wiele przypadków zniszczenia filtra przetwornika obrazu podczas samodzielnego nieumiejętnego czyszczenia. Jeśli nie jesteś pewny swoich umiejętności, lepiej nie podejmuj się takiej czynności. Zaoszczędzisz na czyszczeniu np. 100 zł , ale wydasz na nową matrycę np. 2000 zł.