Szukaj
  • ACS FOTO TECHNIK

Wyceny

Aktualizacja: 27 wrz 2019

Wycena polega na określeniu przez serwis kosztu usunięcia problemów technicznych zgłoszonych przez klienta. Proszę nie mylić wyceny z ekspertyzą.
Ile kosztuje wycena? Standardowo 0 złotych, zatem nieprawdą jest, że wyceny w naszej firmie domyślnie, standardowo są odpłatne. Owszem, wyjątkowe przypadki mogą wiązać się z wyjątkowo symboliczną opłatą np. 50 zł , ale jest indywidualnie ustalane na etapie przyjęcia sprzętu do serwisu.

Jaki jest termin wykonania wyceny? Wyceny ogólnie w ciągu kilku dni roboczych, wpływ tu mają czynniki niezależne, np:

poszukiwanie uszkodzenia - np. zgłoszono, że problem tylko czasami występuje,

konieczność zamówienia części zamiennej do podstawienia aby zdobyć więcej pewności co do rodzaju lub rozmiaru uszkodzenia, sprzęt dostarczono bez zasilania, sprzęt dostarczono bez niezbędnego akcesorium np. przewodu USB, HDMI lub karty pamięci - możliwy związek ze zgłoszonym objawem usterki, kolejka klientów.


Cennik napraw Sknerstwo... Nie oszukujmy się, dobra usługa serwisowa nie może być za pół darmo. Co prawda, bez trudu można znaleźć osoby zajmujące się naprawą DJI, Nikon, Canon, Sony, Sigma itp. które oferują swoje usługi po okazyjnych cenach, albo bardziej obrazowo nazywając sprawy po imieniu - po "ukraińskich" cenach... Ale nie oszukujmy się, jest to kosztem jakości.

Musisz zdecydować, czy zależy ci na pozornym zaoszczędzeniu i niepewności w używaniu sprzętu, czy wolisz zainwestować więcej w pracę ludzi którzy mają duże doświadczenie w tym co robią, a podczas naprawy zadbają o każdy szczegół techniczny, zgodnie z wytycznymi producenta sprzętu (Manual service repair)


Naszym stałym celem jest zapewnienie takiego poziomu napraw, aby pozwolić użytkownikom sprzętu skupić się na wykonywanej pracy, a sprzęt pewnie służył przez długie lata.

Zdajemy sobie sprawę, że wycena wirtualna jest dla klientów być może wygodną formą pozyskiwania informacji, lecz prawo cywilne K.C. Art. 66[1]. § 1. mówi jasno: "Oferta cenowa [w tym koszt tylko orientacyjny] złożona w postaci elektronicznej wiąże serwis, jeżeli druga strona niezwłocznie potwierdzi jej otrzymanie".

W tej sytuacji proszę mieć na uwadze, to iż prawdopodobnie poprosimy o dostarczenie uszkodzonego sprzętu do serwisu, w celu wstępnej diagnostyki i wyceny. Sprzęt można również przesłać kurierem. Adres do wysyłki w zakładce Kontakt

Musisz realnie liczyć się z tym, że koszt naprawy może być np. 20% (tylko) wartości sprzętu nowego, a rozpoczęta 1 roboczogodzina pracy serwisanta wynosi 90-300 zł (w tym jest podatek od wiedzy, umiejętności i pracowitości: aż 19%)

Wpływ na wysokość kosztu naprawy mają:

Sprzęt jest już po czyjejś ingerencji - czego nie da się stwierdzić przez telefon lub email.

Sprzęt jest po zawilgoceniu a jego zachowanie / działanie dość często bywa odmienne od przedstawianego opisu podczas kontaktu tel. lub @.

Zachodzi konieczność zamówienia części zamiennych

Czasochłonności naprawy.


Informacje o koszcie naprawy za pośrednictwem oprogramowania "Serwisant Online" przekazujemy SMS-em lub E-mailem, ew. jednym i drugim. Po otrzymaniu wiadomości z linkiem do wyceny, aby podjąć decyzję należy kliknąć w zielony lub czerwony przycisk.   

Chcesz skontaktować się z naszą infolinią? Zadzwoń pod numer: 516 55 88 78
120 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie